Elisa Open Suomi 2 by Kotipizza

Elisa Open Suomi by Kotipizza alkaa torstaina 14. huhtikuuta, ja finaali pelataan sunnuntaina 29. toukokuuta. Molemmilla finalisteilla on luvassa paikka tulevalle Elisa Invitational -kaudelle.

FORMAATTI
– Runkosarja: Round Robin, BO2 ottelut, kesto 4 viikkoa (14.4. – 8.5.2022), pelipäivät viikossa torstai, lauantai ja sunnuntai
– Playoffit: 6 parhaan kesken, BO3 ottelut, kesto 3 päivää (27.- 29.5.2022), kaksi parasta tiimiä etenee Elisa Invitational Contenders -vaiheeseen

PALKINTOPOTTI
1. $5000 + paikka tulevalle Elisa Invitational kaudelle
2. $2000 + paikka tulevalle Elisa Invitational kaudelle
3-4. $750
5-6. $500
7-8. $250

Sarjataulukko

Päivitetty: 8.5.2022

Aikataulut ja tulokset

Älä missaa tulevia otteluita! Tulokset ja tulevien viikkojen aikataulut ottelupareineen päivitetään artikkeliin viikottain turnauksen edetessä.

Runkosarja

AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
to 14.4. – klo 17:00HALLA vs. Cowabunga0-2
to 14.4. – klo 19:30TMVG vs. myllysuola1-1
la 16.4. – klo 14:00Conquer vs. Cowabunga2-0
la 16.4. – klo 16:30TEMP vs. Team Bob1-1
su 17.4. – klo 14:00TEMP vs. HALLA2-0
su 17.4. – klo 16:30Conquer vs. Team Bob1-1
su 17.4. – klo 19:00KOVA vs. myllysuola1-1
AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
to 21.4. – klo 17:00Team Bob vs. HALLA2-0
to 21.4. – klo 19:30TEMP vs. Cowabunga2-0
la 23.4. – klo 14:00KOVA vs. HALLA2-0
la 23.4. – klo 16:30Team Bob vs. myllysuola2-0
su 24.4. – klo 14:00TEMP vs. myllysuola2-0
su 24.4. – klo 16:30KOVA vs. TMVG2-0
su 24.4. – klo 19:00Team Bob vs. Cowabunga2-0
AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
to 28.4. – klo 17:00KOVA vs. Team Bob2-0
to 28.4. – klo 19:30Conquer vs. HALLA2-0
la 30.4. – klo 11:30KOVA vs. Cowabunga1-1
la 30.4. – klo 14:00Conquer vs. TMVG1-1
la 30.4. – klo 16:30myllysuola vs. HALLA1-1
AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
ma 2.5. – klo 17:00Conquer vs. myllysuola2-0
ma 2.5. – klo 19:30Temp vs. TMVG2-0
to 5.5. – klo 17:00Conquer vs. Temp1-1
to 5.5. – klo 19:30TMVG vs. Cowabunga1-1
la 7.5. – klo 14:00KOVA vs. Temp0-2
la 7.5. – klo 16:30TMVG vs. HALLA2-0
su 8.5. – klo 14:00myllysuola vs. Cowabunga1-1
su 8.5. – klo 16:30TMVG vs. Team Bob1-1
su 8.5. – klo 19:00KOVA vs. Conquer2-0

Playoffit

PudotuspeliAIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
Puolivälieräpe 27.5. – klo 17:00Conquer vs. Cowabunga 2-0
Puolivälieräpe 27.5. – klo 20:00Bob vs. TMVG Rctic2-0
Välieräla 28.5. – klo 14:00KOVA vs. Conquer2-0
Välieräla 28.5. – klo 17:00Temp vs. Bob2-0
Finaalisu 29.5. – klo 16:00KOVA vs. Temp2-1



TIIMIT


– KOVA (Kutsutiimi)

  • uli
  • Twixie
  • airax
  • spargo
  • zks


– Conquer (Kutsutiimi)

  • Samppa
  • jelo
  • Mikzuuu
  • eDi
  • JUS6


– TEMP
(Kutsutiimi)

  • allu
  • ZOREE
  • oopee
  • arvid
  • Jerppa


– TMVG
(Kutsutiimi)

  • shaker
  • N44M4
  • kaavio
  • lehtori
  • VORMISTO


– Team Bob
(Karsinnoista)

  • S1rva
  • juissi
  • ottob
  • KonZero
  • STOVVE


– HALLA
(Karsinnoista)

  • niska
  • Aleksiq
  • osku
  • asku
  • Jesu


– myllysuola
(Karsinnoista)

  • Nksu
  • kazap
  • SEBU
  • Aapoasdasd
  • Banjo


– Cowabunga
(Karsinnoista)

  • JyrG
  • MiikA
  • Hung
  • kappe
  • ArtwOo

First round of the PSL actions is finally here and we get to see which ones of the 288 teams competing will advance to the round 2! This round is broadcasted by community casters and the links for these streams will be added during monday. More info about the tournament you find here.

In the first round, teams will play six maps (3x Miramar & 3x Erangel) and top-7 from the group and two best 8th placed teams overall will advance to round 2. Come and join to twitch chat and cheer your favorite team to the next round!

Round 1

Monday 18.1

Group 1

  • Broadcast: THEKOWO (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Phoenix1630 (1630)
    • 666mix (666)
    • Not Today Team (NOT)
    • mForce eShark (MFS)
    • And Another One (AAO)
    • MomentumM (MTM)
    • Crippled Dimension (CrD)
    • Rosvojoukko (RoJo)
    • GrinderS (GRDS)
    • Anorthosis Blue (AnB)
    • NORBAT XVIII (NRBT)
    • Ulm (Ulm)
    • We live again (WLA)
    • TeamVenture (VEN)
    • CaCiK (CCK)
    • Pyrsosesports (PRS)

Group 2

  • Broadcast: ZULUXXMAN (GER)KOJOOTTI (FIN)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • WeSports (WeS)
    • eRazedPUBG (eRzd)
    • Rise And Win (RAW)
    • Shakedown (SHD)
    • ALKO Gaming (ALKO)
    • NotBadd (NBAD)
    • SOLENIY OGURCHIK (SOG)
    • Crazy Baboon Monkeys (CBM)
    • ALFA Espor (AE)
    • Drivebyonly (DBO)
    • Myst1s Gaming (M1G)
    • Team_SavageS (SvG)
    • Karagumruk Espor (KGE)
    • 4S eSports (4S)
    • Vis (VIS)
    • Killer Flamingos (KF)

Group 3

  • Broadcast: PUBGAFRICA (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • FullRote (FLRT)
    • Carry Potters (CP)
    • MOKRIY VINOGRAD (MVD)
    • CHATA BOGATA (chbg)
    • MovementGG (MVMT)
    • Camp Jackal (CJ)
    • BaIIer die Waldfee (DFX)
    • DrillerZ (DZ)
    • BLAZE E SPORTS (BLZ)
    • boomerss (bom)
    • NEKORONABRO (NKB)
    • North71 (N71)
    • Team majesty (MJS)
    • Northern Legacy eSports (NLE)
    • Frings (FR)
    • OOF (OOF)

Group 4

  • Broadcast: ROODOODCASTS (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • LoottiBois (Loot)
    • fried sea chickens (fsc)
    • TEAMDARKMATTER (TDM)
    • Made in Malmo (mim)
    • BEAMER BOYS (BBS)
    • Doomed Kings eSports (DK)
    • PayBackTeam (PBT)
    • MEZGAFAMILY (MF)
    • WeNeverFeed (WNF)
    • Marten Gaming (MG )
    • GalaxyTeam (GX)
    • Lazy Snipers (LZS)
    • Guess (GSS)
    • Yikees (YKS)
    • Swipe_ (SW)
    • Vuptrox Main (VPX)

Group 5

  • Broadcast: EL_MACHO_ (ESP)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Not Tryhards (NT)
    • Imperials Esports (IMP)
    • the last generation (TLG)
    • MoreCrazy 2 (MCRZ)
    • IQUE (IQUE)
    • Hardshifters (HS)
    • VirgoS (VRGs)
    • empire_gg (emp)
    • We Go Kill (WGK)
    • Kumiho Gaming (KMH)
    • Smiley Face (SF)
    • Ford Focus (FF)
    • Z00 (Z00)
    • Major Militia ESC (MJR)
    • Aces Crew (Ace)
    • Impact Zero (IZ)

Group 6

  • Broadcast: YARRMOSH (RUS)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • LITUEINIA (lit)
    • MFP TEAM (MFP)
    • Nic Nacs (NN)
    • KIT_KAT (KK)
    • Sveriges sista hopp (SSH)
    • HenkariOsiela (HeO)
    • TIKTOKERS (TKT)
    • Svintus_Pro (SVIN)
    • Smiley Gang (SG)
    • Place Owners (P.O)
    • Cepec esport (CPC)
    • Board gamerZ (BGZ)
    • GorilazZ Gaming (GG)
    • LULWW (LW)
    • oOutLawsS (OUT)
    • Team Satire (SAT_)

Group 7

  • Broadcast: SAMIAK_10 (ENG)INVISAN (GER)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • F ING FRAGGERS (FIF)
    • Team Echo (Echo)
    • Team Veritas (VTS)
    • TIVOLI (TVL)
    • hellflame (HF)
    • Wild Division (WD)
    • RandomSheep (RS)
    • NESS (NESS)
    • Dijirad Esports (DJR)
    • EPIC_DUDES (EPIC)
    • Team Strigula (STR)
    • Qamish Crew (QQ)
    • FADEE PUBG (FDE)
    • KLAAANI (KLN)
    • YMCA (YMCA)
    • Manty Esport (Me)

Group 8

  • Broadcast: SAGA_UK (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • WhySoSeriouss (JOK3)
    • CPLAY_PUBG (CPLY)
    • brmbrm (brr)
    • Resolution (RSN)
    • Konde1peek (peek)
    • HadToChangeName (HTCN)
    • nOz Gaming (nOz)
    • CRASHERS ESPORTS (CRE)
    • LA MAFIA (LA)
    • simping blushers (simp)
    • Haiku_ (Haik)
    • bolond mix (bm)
    • NoOrganization (NO)
    • MouthOpenGaming (MOG)
    • 1mper1um (123)
    • PushNFlush (PNF)

Group 9

  • Broadcast: CHUNKS_UK (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • RAGEFUL (RF)
    • Oilers Esport (Oil)
    • Tikka eSports Academy (TeA)
    • KRAN4IKI (KRAN)
    • 4HP (4HP)
    • RedPower (RP)
    • Capital Clutch (CC)
    • Four drunk men (4D)
    • BrosFrom Another Mothers (BFAM)
    • masaaaaz (MSZ)
    • Kaer Morhen (KM)
    • 836 Pizza Locale (836P)
    • GIVE ZONE (GZ)
    • Golden Gunners (GG)
    • NORTH_OF_THAILAND (NOT)
    • Tarlans (TRL)

Tuesday 19.1

Group 10

  • Broadcast: SAMIAK_10 (ENG) – ZULUXXMAN (GER)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • My Favourite Team (FAV)
    • Mercury eSports (MeS)
    • LSDManiacs (LSD)
    • H4rdSh1ft (HS)
    • RahallaSaa (RAHA)
    • Eagles_team (Eagl)
    • Nuclear Rockets (NR)
    • Team IQ (IQ)
    • Cucurru (CCRU)
    • ENTERPRISE (EP_)
    • TLD (TLD)
    • MeetTheWoo (MTW)
    • Havik Esports (HE)
    • Buendner Gerstensuppe (BG)
    • JSTSMIX (JSTS)
    • Endzone (EZ)

Group 11

  • Broadcast: SPANCARGO (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Valtavat Spedet (SPE)
    • Uncut Jewelry (UJ)
    • TakTik (TT)
    • Son Bambi Bukucu (SBB)
    • S0UTH GG (STH)
    • kebab turski (LuL)
    • Team Vertex (VTX)
    • Club viivanveto (CV)
    • Zerobyte Esports (ZE)
    • Albus Noctes (AlNO)
    • LvLUp Esport (LvL)
    • SKAtleta (SKA)
    • LetsCarryThis (LCT)
    • Groove Street 2 (GRO)
    • You Okay (YO)
    • VADIM TEAM (VDM)

Group 12

  • Broadcast: YARRMOSH & KONSTANTINVK (RU)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Kanaliiga (KANA)
    • Bergfest (Berg)
    • Bekescsabai EE (BEE)
    • Tempo X (TX)
    • TRIHARDO (THRT)
    • SEPPUKA (SPK)
    • DRGN Gaming T1 (DRGN)
    • SLABIE (SLB)
    • SKA Esports (SKA)
    • Rainbow Unicorns (RU)
    • Allan Oil (AO)
    • Babai (BB)
    • cumback eSprouts (cb)
    • AgainstTheWorld (aTw)
    • eVolution (eVo)
    • Crazy Coco Gaming (CCG)

Group 13

  • Broadcast: ROODOODCASTS (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • DataGnomes (DG)
    • Tile Frenzy (TF)
    • Team Money Fakers (TMF)
    • VasemmistoHuolet (VH)
    • Rozhok Roosters (RzR)
    • Nordic Fury (NF)
    • Unity eSports (UES)
    • Who Are You (WAY)
    • RompsaGaming (RM)
    • Wagazzi Underdogs Yang (WaU)
    • CoffinDodgers (CD)
    • I ROBOTS Esports (IRO)
    • FAKKAUR (FAK)
    • KHR ESPORTS (KHR)
    • Parrots (PRTS)
    • BananaGang (BAN)

Group 14

  • Broadcast: CHUNKS_UK (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Azure (AZR)
    • ISO (ISO)
    • BadnFat (bnf)
    • Verikoirat (VEKO)
    • Never Hunt (NH)
    • OutOf Control (OOC)
    • Target Start (TS)
    • GST (GST)
    • TreeHuggers (TH)
    • Slowstorm (SwS)
    • Peace duck (PD)
    • Triple S1x (TPS)
    • Team Leisure (LSR)
    • eSLoKehay (SLK_)
    • TAKATA (TAKA)
    • Optimal Gaming (OG)

Group 15

  • Broadcast: PUBGAFRICA (ENG)
  • First match starts at 18.00 CEST
  • Results: Points
  • Teams:
    • Kadettomat (KDTM)
    • HADES (HDS)
    • Varjoveljet (VV)
    • LUXE Team (LUXE)
    • PUBG in sexy (SXY)
    • Pilipali Pojat (PIPO)
    • bestproplayers (BPL)
    • QuickMix (QM)
    • HardFlip eSports (HF)
    • SICK HOUSE (SH)
    • SmackThatBooty (STB)
    • Unluckeee (UNL)
    • Efes Ayran (EA)
    • we gud (wg)
    • The Gunnes (TGs)
    • FEiNT (FT)

Group 16

  • Broadcast: SAGA_UK (ENG)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Oldu Ha meste (oHm)
    • WayBelowAverage (WBA)
    • Ghetto Gang (GTG)
    • House Of Girobats (HoG)
    • NOT FAIR (NF)
    • B00MERS (BMRS)
    • LostBoys (LB)
    • F While Driving (FWD)
    • PUBG Intellectuals (INT)
    • 11HOODS (11H)
    • ChronoGenesis (CG)
    • LobbyynLobbyyn (Lobs)
    • miikan maeyrikset (MM)
    • EW4NS (E4)
    • Team Get Lost (GTL)
    • Exile eSports (eXe)

Group 17

  • Broadcast: MIIKAZ (FIN)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • Tequilla Team (TQ)
    • YoungDanes (YD)
    • Born To Lead (B2L)
    • Hoylajussit (HJ)
    • Nexus Gaming PUBG (NXS)
    • ONKO IHAN PAKKO (OIP)
    • PineApps eSports (PAe)
    • Wolfpack Alpha (WpK)
    • ARX ESPORTS (ARX)
    • Elaagelbaileedyyds (EGD)
    • young hustlers (YH)
    • Best Team Ever Or Not (BTEN)
    • 4Qingz (4Q)
    • PayHesap Kutahya Esports (KTH)
    • Execute9 Esport (EX9)
    • Hirmunen Rolli (HR)

Group 18

  • Broadcast: INVISAN (GER)
  • First match starts at 18.00 CET
  • Results: Points
  • Teams:
    • PullUpEverythinK (PET)
    • Exhelp Gaming (EXH)
    • ValtavatHerrat (VaHe)
    • lorinagaming (lori)
    • NEWCOMER (NC)
    • Malditos diablos (MD)
    • team ICY (iCy)
    • Click to Close (CC)
    • in Before (iB4)
    • Yasnaya Police Officers (YAS)
    • NOFaT Team (NFT)
    • PUBG Core (CORE)
    • WeAreNext (WrNx)
    • BlackxWhite (BxW)
    • ChaosMonster (CM)
    • Team AltF4 (Alt4)

To be sure you get all the latest updates, results and news you should follow our twitter!

en_USEN