Laadukasta Suomi kynttää on jälleen tarjolla Elisa Open Suomi 4. kauden muodossa. Lähetykset lähetetään tuttuun tapaan ElisaViihdeSport Twitch-kanavalta, ja äänessä Roope “Robu” Leppänen sekä Topi “Toivo” Hirvilammi

Mitä: Elisa Open Suomi 4

Milloin: 18.1.-4.3.2023

Palkintopotti: 5000 €
Palkintopotti jakautuu seuraavasti:
1. 2500 € (eSM-turnauspaikka)
2. 1000 € (eSM-turnauspaikka)
3.-4. 400 €
5.-6. 200 €
7.-8. 100 €
9.-10. 50 €

Pudotuspelit pelataan LanTrek 2023 -tapahtumassa 3.-4. maaliskuuta 2023, Tampereen Messu- ja Urheilukeskuksessa. Lisätietoa pudotuspeleistä löydät täältä.

LOHKO ALOHKO B
JANO (Kutsuttu)ENCE Academy (Kutsuttu)
Conquer (Kutsuttu)Enhanced (Kutsuttu)
TMVG (Karsinta 1)EXEN Esports (Karsinta 1)
Team Bob (Karsinta 2)MASTERCLASS (Karsinta 2)
glaani (Karsinta 3)KUUSAMO.gg (Karsinta 3)

Seuraa ottelut suorana Twitchistä ja seuraa @ElisaEsportsFI Twitterissä, jotta pysyt tapahtumien tasalla koko kauden ajan!

SARJATAULUKOT

LOHKO APelatut ottelusarjatOttelusarjavoitotOttelusarjatappiotVoitetut kartatKierrosero
JANO330641
TMVG2112-10
glaani2112-9
Conquer3123-11
Team Bob2021-11
LOHKO BPelatut ottelusarjatOttelusarjavoitotOttelusarjatappiotVoitetut kartatKierrosero
Enhanced220411
MASTERCLASS321420
ENCE Academy211313
EXEN Esports2113-5
Kuusamo.gg3031-39

AIKATAULU

Runkosarja 18.1.-19.2.2023 (BO3)

PVMAIKAOTTELUPARITULOKSET
Ke 18.1.18.30JANO vs. glaani2-0
(Mirage 16-14, Inferno 16-5)
To 19.1.18.30Enhanced vs. MASTERCLASS2-0
(Nuke 16-4, Anubis 16-14)
La 21.1.15.00Conquer vs. TMVG1-2
(Nuke 11-16, Inferno 16-10, Ancient 16-12)
18.00ENCE Academy vs. KUUSAMO.gg2-0
(Inferno 16-1, Mirage 16-11)
Su 22.1.15.00EXEN Esports vs. MASTERCLASS1-2
(Anubis 8-16, Inferno 16-11, Nuke 7-16)
18.00JANO vs. TMVG2-0
(Nuke 16-4, Mirage 19-17)
Ke 25.1.18.30Conquer vs. Team Bob2-1
(Overpass 16-8, Nuke 10-16, Ancient 16-11)
To 26.1.18.30Enhanced vs. KUUSAMO.gg2-1
(Mirage 10-16, Vertigo 19-17, Inferno 16-14)
La 28.1.15.00Team Bob vs. glaani0-2
(Mirage 14-16, Overpass 14-16)
18.00ENCE Academy vs. EXEN Esports1-2
(Anubis 10-16, Overpass 16-14, Nuke 13-16)
Su 29.1.15.00JANO vs. Conquer2-0
(Inferno 16-9, Anubis 16-8)
18.00MASTERCLASS vs. KUUSAMO.gg2-0
(Vertigo 16-5, Nuke 16-5)
Ke 8.2.18.30Enhanced vs. EXEN Esports
To 9.2.18.30TMWG vs. Team Bob
Ke 15.2.18.30Conquer vs. glaani
To 16.2.18.30EXEN Esports vs. KUUSAMO.gg
La 18.2.15.00ENCE Academy vs. Enhanced
18.00JANO vs. Team Bob
Su 19.2.15.00TMVG vs. glaani
18.00ENCE Academy vs. MASTERCLASS